- PHILIPS

Цена
€54 66 / 106 91 лв
с ДДС
* ВЪНШЕН ДОСТАВЧИК - (1 до 3 дни)
* - Стоката е в склад на официалния вносител на марката за България. Времето за доставка е обикновено от 1 до 3 работни дни. Възможно е към момента на завършване на поръчката, продукта да е вече изчерпан. В случай на изчерпана наличност ще се свържем с Вас
Philips 5000 Series BHS510 - Straightener - black
Информираме Ви, че въпреки нашите усилия не можем да гарантираме, че публикуваната информация и снимки не съдържат неточности или грешки, които не могат да бъдат правно основание за претенции.
- ThermoShield technology for less heat damage
Its' sensor regulates the temperature so that from root to end, your hair gets the ultimate even styling it deserves. - Faster straightening
Smooth plates help the straightener glide smoothly through the hair, so you can spend less time styling and more time enjoying the same great result. - Ionic care for shiny, frizz-free hair
Charged negative ions eliminate static, condition the hair and smooth down the hair cuticles to intensify the hair's shine and glossiness. The result is smooth, frizz-free hair with vibrant shine. - Argan-oil infused ceramic plates for smooth gliding
The straightener uses ceramic plates infused with argan oil to make styling fast and effortless, with a gliding action that feels as silky smooth as your hair looks. - Floating plates for gentle styling
The advanced ceramic floating plates move to adjust the pressure on the hair. This ensures even heat and pressure on the hair for good styling performance. - Straighten or curl for various styles
From sleek and chic straight hair to effortlessly casual waves, or head-turning curls - you can do it all. What will it be today? - Temperature range from 120°C up to 230°C
Choose between temperature range from 120°C up to 230°C to secure long-lasting result while minimizing risk of hair damage. - Long plates for fast and easy straightening
The longer plates enable better contact with the hair to help you achieve perfect straightening results easier and in less time. - Easy-to-read innovative temperature display
The unique combination of temperature dial and LED display give you precise temperature control. - Cool tip for easier and safer use
The tip of the styler is made from a special heat-insulating material to keep it cool; you can safely hold it while you're styling for optimal ease of use. - Fast heat-up time
The straightener has a fast heat-up time, being ready to use in less than a minute.
| General | |
|---|---|
| Product Type | Straightener |
| Category | Haircare, beauty |
| Colour | Black |
| Hair Care | |
| Heat Settings Qty | 12 |
| Max Temperature | 230 °C |
| Plate Length | 105 mm |
| Plate Width | 25 mm |
| Plate Material | Ceramic argan oil infused |
| Technology | Ionic ceramic, ThermoShield technology |
| Lock Function | Yes |
| Features | Hanging ring, floating plates |
| Settings, Controls & Indicators | |
| Control Elements | Dial |
| Heat Time | 0.5 minute |
| Indicators | Ready to use |
| Miscellaneous | |
| Included Accessories | Heat-resistant roll-out mat |
| Power | |
| Voltage | 110 - 240 V |
| Auto Shut Off | Yes |
| Cord | 1.8 m - swivel |
| Manufacturer Warranty | |
| Warranty | 2 years |
Данни, подадени от официалния вносител за България.
| Атрибут | Стойност |
|---|---|
| Product Type | Straightener |
| Marketing Description | Style your hair with ThermoShield technology. For a consistent temperature from hair root to tip that results in less heat damage, and lots of beautiful, frizz-free styles and intense shine. |
| Marketing Description | Style your hair with ThermoShield technology. For a consistent temperature from hair root to tip that results in less heat damage, and lots of beautiful, frizz-free styles and intense shine. |
| Category | Haircare, beauty |
| Product Features |
|
| Product Features |
|
| Heat Settings Qty | 12 |
| Product Type | Straightener |
| Max Temperature | 230 °C |
| Category | Haircare, beauty |
| Heat Settings Qty | 12 |
| Max Temperature | 230 °C |
| Technology | Ionic ceramic, ThermoShield technology |
| Plate Width | 25 mm |
| Technology | Ionic ceramic, ThermoShield technology |
| Lock Function | Yes |
| Features | Hanging ring, floating plates |
| Heat Time | 0.5 minute |
| Heat Time | 0.5 minute |
| Included Accessories | Heat-resistant roll-out mat |
| Included Accessories | Heat-resistant roll-out mat |
| Auto Shut Off | Yes |
| Voltage | 110 - 240 V |
| Cord | 1.8 m - swivel |
| Auto Shut Off | Yes |
| Warranty | 2 years |
| Cord | 1.8 m - swivel |
| Indicators | Ready to use |
| Warranty | 2 years |
| Plate Length | 105 mm |
| Control Elements | Dial |
| Voltage | 110 - 240 V |
| Indicators | Ready to use |
| Colour | Black |
| Plate Length | 105 mm |
| Features | Hanging ring, floating plates |
| Plate Material | Ceramic argan oil infused |
| Lock Function | Yes |
| Control Elements | Dial |
| Plate Width | 25 mm |
| Plate Material | Ceramic argan oil infused |
| Colour | Black |
| Тегло | 0.00кг |
Данни, автоматично извлечени от интернет. Точността не е гарантирана. За подробна информация, моля, свържете се с нас или посетете страницата на производителя.
| Атрибут | Стойност |
|---|---|
| Тип | Преса за коса |
| Диаметър на цилиндъра (mm) | 25 |
| Мощност (W) | 55 W |
| Максимална температура (°C) | 230 °C |
| Температурни степени (count) | 6 |
| Покритие | Керамично |
| Йонизираща функция | Да |
| Дължина на кабела (m) | 1.8 |
| Въртящ се кабел | Да |
| Автоматично изключване | Да |
| LED/LCD дисплей | Без |
| Време за загряване (sec) | 30 sec |
| Безжична | Не |
| Тегло | 0.00кг |
PHILIPS Преса за изправяне Series 5000 с технология ThermoShield и керамични плочи с арганово масло
Постигнете гладка и блестяща коса с пресата Philips Series 5000. Благодарение на технологията ThermoShield, тя предпазва косата от прегряване, а керамичните плочи с арганово масло и йонна грижа намаляват накъдрянето и придават невероятен блясък.
Ключови Предимства
- Технология ThermoShield — Интелигентен контрол на температурата предпазва косата от топлинни увреждания.
- Керамични плочи с арганово масло — Обогатени с арганово масло за допълнително плъзгане и подхранване, оставяйки косата копринено мека.
- Йонна грижа — Освобождава отрицателни йони за неутрализиране на статичното електричество, намаляване на накъдрянето и засилване на блясъка.
- Бързо загряване — Готова за употреба за 30 секунди, с регулируеми температурни настройки за различни типове коса.
Технически Спецификации
| Спецификация | Стойност |
|---|---|
| Тип | Преса за коса |
| Технология | ThermoShield |
| Покритие на плочите | Керамично с арганово масло |
| Йонизираща функция | Да |
| Максимална температура | 230 °C |
| Температурни степени | 6 |
| Време за загряване | 30 сек |
| Автоматично изключване | Да |
| Въртящ се кабел | Да |
| Дължина на кабела | 1.8 m |
| Мощност | 55 W |
Какво има в кутията
- Philips Series 5000 Преса за коса
- Ръководство за потребителя
Запишете се за нашият Бюлетин
Запиши се за нашия онлайн бюлетин и научи първи за промоционални и нови продукти.




