- GIGABYTE

Цена
€116 90 / 228 64 лв
с ДДС
* ВЪНШЕН ДОСТАВЧИК - (1 до 3 дни)
* - Стоката е в склад на официалния вносител на марката за България. Времето за доставка е обикновено от 1 до 3 работни дни. Възможно е към момента на завършване на поръчката, продукта да е вече изчерпан. В случай на изчерпана наличност ще се свържем с Вас
Информираме Ви, че въпреки нашите усилия не можем да гарантираме, че публикуваната информация и снимки не съдържат неточности или грешки, които не могат да бъдат правно основание за претенции.
Vendor_url
gigabyte.com/Motherboard/B650M-GAMING-WIFI6E-rev-12#kf
Graphics
Integrated Graphics Processor with AMD Radeon™ Graphics support
- 1 x D-Sub port, supporting a maximum resolution of 1920x1200@60 Hz
- 1 x HDMI port, supporting a maximum resolution of 4096x2160@60 Hz
CPU's supported
AMD Socket AM5, support for:
AMD Ryzen™ 7000 / Ryzen™ 8000 / Ryzen™ 9000 Series Processors
Chipset
AMD B650
Expansion slots
1 x PCI Express x16 slot (PCIEX16), integrated in the CPU:
-AMD Ryzen™ 9000/7000 Series Processors support PCIe 4.0 x16 mode
-AMD Ryzen™ 8000 Series-Phoenix 1 Processors support PCIe 4.0 x8 mode
-AMD Ryzen™ 8000 Series-Phoenix 2 Processors support PCIe 4.0 x4 mode
* For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.
Chipset:
- 1 x PCI Express x1 slot, supporting PCIe 3.0 and running at x1
Storage
1 x M.2 connector, integrated in the CPU, supporting Socket 3, M key, type 2580/2280 SSDs:
AMD Ryzen™ 9000/7000 Series Processors support PCIe 4.0 x4/x2 SSDs
AMD Ryzen™ 8000 Series-Phoenix 1 Processors support PCIe 4.0 x4/x2 SSDs
AMD Ryzen™ 8000 Series-Phoenix 2 Processors support PCIe 4.0 x4/x2 SSDs
4 x SATA 6Gb/s connectors
RAID 0, RAID 1, and RAID 10 support for NVMe SSD storage devices
RAID 0, RAID 1, and RAID 10 support for SATA storage devices
Memory type
Support for DDR5 6400(OC) / 6200(OC) / 6000(OC) / 5600(OC) / 5200 / 4800 / 4400 MT/s memory modules
2 x DDR5 DIMM sockets supporting up to 128 GB (64 GB single DIMM capacity) of system memory
Dual channel memory architecture
Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules
Support for AMD EXtended Profiles for Overclocking (AMD EXPO™) and Extreme
Memory Profile (XMP) memory modules
Rear panel I/O
iTE® I/O Controller Chip
USB
CPU:
- 2 x USB 3.2 Gen 1 ports on the back panel
- 1 x USB 2.0/1.1 port on the back panel
Chipset:
- 2 x USB 3.2 Gen 1 ports available through the internal USB header
- 5 x USB 2.0/1.1 ports (3 ports on the back panel, 2 ports available through the internal USB header)
Chipset+USB 2.0 Hub:
- 2 x USB 2.0/1.1 ports available through the internal USB header
Connectors
1 x 24-pin ATX main power connector
1 x 8-pin ATX 12V power connector
1 x CPU fan header
2 x system fan headers
2 x addressable LED strip headers
1 x RGB LED strip header
1 x M.2 Socket 3 connector
4 x SATA 6Gb/s connectors
1 x front panel header
1 x front panel audio header
1 x USB 3.2 Gen 1 header
2 x USB 2.0/1.1 headers
1 x Trusted Platform Module header (For the GC-TPM2.0 SPI/GC-TPM2.0 SPI 2.0/GC-TPM2.0 SPI V2 module only)
1 x Clear CMOS jumper
Back Panel Connectors
4 x USB 2.0/1.1 ports
1 x PS/2 keyboard/mouse port
1 x D-Sub port
1 x Q-Flash Plus button
2 x USB 3.2 Gen 1 ports
1 x HDMI port
1 x RJ-45 port
3 x audio jacks
Audio
Realtek® Audio CODEC
High Definition Audio
2/4/5.1/7.1-channel
Lan
Realtek® 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps)
Wireless
Realtek® Wi-Fi 6E RTL8852CE
- WIFI a, b, g, n, ac, ax, supporting 2.4/5/6 GHz carrier frequency bands
- BLUETOOTH 5.3
- Support for 11ax 160MHz wireless
Bluetooth
5.3
BIOS
1 x 256 Mbit flash
Use of licensed AMI UEFI BIOS
PnP 1.0a, DMI 2.7, WfM 2.0, SM BIOS 2.7, ACPI 5.0
Form factor
Micro ATX Form Factor
24.0cm x 22.5cm
OS
Support for Windows 11 64-bit
Support for Windows 10 64-bit
Warranty
36 Months
Данни, подадени от официалния вносител за България.
| Атрибут | Стойност |
|---|---|
| Vendor_url | gigabyte.com/Motherboard/B650M-GAMING-WIFI6E-rev-12#kf |
| Chipset | AMD B650 |
| OS | Support for Windows 10 64-bit |
| OS | Support for Windows 11 64-bit |
| Warranty | 36 Months |
| CPU's supported | AMD Ryzen™ 7000 / Ryzen™ 8000 / Ryzen™ 9000 Series Processors |
| CPU's supported | AMD Socket AM5, support for: |
| Memory type | Dual channel memory architecture |
| Memory type | Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules |
| Memory type | Support for AMD EXtended Profiles for Overclocking (AMD EXPO™) and Extreme |
| Memory type | Memory Profile (XMP) memory modules |
| Memory type | Support for DDR5 6400(OC) / 6200(OC) / 6000(OC) / 5600(OC) / 5200 / 4800 / 4400 MT/s memory modules |
| Memory type | 2 x DDR5 DIMM sockets supporting up to 128 GB (64 GB single DIMM capacity) of system memory |
| Form Factor | Micro ATX Form Factor |
| Form Factor | 24.0cm x 22.5cm |
| Audio | Realtek® Audio CODEC |
| Audio | High Definition Audio |
| Audio | 2/4/5.1/7.1-channel |
| Rear panel I/O | iTE® I/O Controller Chip |
| LAN | Realtek® 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps) |
| Expansion Slots | * For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot. |
| Expansion Slots | 1 x PCI Express x16 slot (PCIEX16), integrated in the CPU: |
| Expansion Slots | Chipset: |
| Expansion Slots | -AMD Ryzen™ 8000 Series-Phoenix 1 Processors support PCIe 4.0 x8 mode |
| Expansion Slots | -AMD Ryzen™ 8000 Series-Phoenix 2 Processors support PCIe 4.0 x4 mode |
| Expansion Slots | - 1 x PCI Express x1 slot, supporting PCIe 3.0 and running at x1 |
| Expansion Slots | -AMD Ryzen™ 9000/7000 Series Processors support PCIe 4.0 x16 mode |
| Wireless | - BLUETOOTH 5.3 |
| Wireless | - WIFI a, b, g, n, ac, ax, supporting 2.4/5/6 GHz carrier frequency bands |
| Wireless | - Support for 11ax 160MHz wireless |
| Wireless | Realtek® Wi-Fi 6E RTL8852CE |
| Graphics | - 1 x HDMI port, supporting a maximum resolution of 4096x2160@60 Hz |
| Graphics | - 1 x D-Sub port, supporting a maximum resolution of 1920x1200@60 Hz |
| Graphics | Integrated Graphics Processor with AMD Radeon™ Graphics support |
| Features | Support for Q-Flash Plus |
| Features | Support for Q-Flash |
| Features | Support for GIGABYTE Control Center (GCC) |
| BIOS | 1 x 256 Mbit flash |
| BIOS | Use of licensed AMI UEFI BIOS |
| BIOS | PnP 1.0a, DMI 2.7, WfM 2.0, SM BIOS 2.7, ACPI 5.0 |
| I/O | iTE® I/O Controller Chip |
| Storage | RAID 0, RAID 1, and RAID 10 support for NVMe SSD storage devices |
| Storage | RAID 0, RAID 1, and RAID 10 support for SATA storage devices |
| Storage | 4 x SATA 6Gb/s connectors |
| Storage | AMD Ryzen™ 8000 Series-Phoenix 1 Processors support PCIe 4.0 x4/x2 SSDs |
| Storage | AMD Ryzen™ 8000 Series-Phoenix 2 Processors support PCIe 4.0 x4/x2 SSDs |
| Storage | AMD Ryzen™ 9000/7000 Series Processors support PCIe 4.0 x4/x2 SSDs |
| Storage | 1 x M.2 connector, integrated in the CPU, supporting Socket 3, M key, type 2580/2280 SSDs: |
| Bluetooth | 5.3 |
| Connectors | 1 x 24-pin ATX main power connector |
| Connectors | 1 x CPU fan header |
| Connectors | 2 x addressable LED strip headers |
| Connectors | 1 x front panel header |
| Connectors | 1 x front panel audio header |
| Connectors | 1 x USB 3.2 Gen 1 header |
| Connectors | 2 x USB 2.0/1.1 headers |
| Connectors | 1 x Q-Flash Plus button |
| Connectors | 1 x Clear CMOS jumper |
| Connectors | 1 x 8-pin ATX 12V power connector |
| Connectors | 1 x M.2 Socket 3 connector |
| Connectors | 4 x SATA 6Gb/s connectors |
| Connectors | 2 x system fan headers |
| Connectors | 1 x RGB LED strip header |
| Connectors | Back Panel Connectors |
| Connectors | 1 x PS/2 keyboard/mouse port |
| Connectors | 1 x RJ-45 port |
| Connectors | 3 x audio jacks |
| Connectors | 4 x USB 2.0/1.1 ports |
| Connectors | 2 x USB 3.2 Gen 1 ports |
| Connectors | 1 x Trusted Platform Module header (For the GC-TPM2.0 SPI/GC-TPM2.0 SPI 2.0/GC-TPM2.0 SPI V2 module only) |
| Connectors | 1 x HDMI port |
| Connectors | 1 x D-Sub port |
| USB | CPU: |
| USB | Chipset: |
| USB | - 2 x USB 3.2 Gen 1 ports available through the internal USB header |
| USB | - 2 x USB 3.2 Gen 1 ports on the back panel |
| USB | Chipset+USB 2.0 Hub: |
| USB | - 1 x USB 2.0/1.1 port on the back panel |
| USB | - 2 x USB 2.0/1.1 ports available through the internal USB header |
| USB | - 5 x USB 2.0/1.1 ports (3 ports on the back panel, 2 ports available through the internal USB header) |
| Тегло | 0.00кг |
Данни, автоматично извлечени от интернет. Точността не е гарантирана. За подробна информация, моля, свържете се с нас или посетете страницата на производителя.
| Атрибут | Стойност |
|---|---|
| Сокет | AM5 |
| Форм фактор | Micro-ATX |
| Чипсет | AMD B650 |
| Тип памет | DDR5 |
| Слотове за памет (count) | 2 |
| Максимална памет (GB) | 64 |
| M.2 слотове (count) | 2 |
| SATA портове (count) | 4 |
| PCIe x16 слотове (count) | 1 |
| Вграден Wi-Fi | Wi-Fi 6E |
| Скорост на LAN | 2.5 Gbps |
| USB-C портове (count) | 1 |
| RGB подсветка | Да |
| Тегло | 0.00кг |
Дънна платка GIGABYTE GB B650M GAMING WIFI6E
Изживейте производителност от ново поколение с GIGABYTE B650M GAMING WIFI6E, проектирана за процесори AMD Ryzen 7000/8000 с цокъл AM5. С поддръжка на PCIe 4.0, изключително бърз Wi-Fi 6E и стабилно захранване, тази Micro-ATX дънна платка осигурява превъзходен гейминг и мултитаскинг в компактен форм фактор.
Ключови предимства
- Свързаност от ново поколение — Вграденият Wi-Fi 6E и 2.5 GbE LAN осигуряват изключително ниска латентност и високоскоростна мрежа за онлайн игри и стрийминг.
- Поддръжка на DDR5 памет — Двуканалните DDR5 слотове с поддръжка на овърклок предлагат светкавични скорости за взискателни приложения.
- Разширяемо съхранение — Два M.2 слота (един PCIe 4.0 x4) и четири SATA 6Gb/s порта предоставят много възможности за бързо съхранение.
- Напреднал дизайн на захранване — 6+2+1 фазова VRM архитектура осигурява стабилно захранване при големи натоварвания.
- Потапяне с RGB Fusion — Персонализируемо вградено RGB осветление и конектори за LED ленти създават уникална гейминг атмосфера.
Технически спецификации
| Характеристика | Стойност |
|---|---|
| Цокъл | AM5 |
| Форм фактор | Micro-ATX |
| Чипсет | AMD B650 |
| Тип памет | DDR5 |
| Слотове за памет | 2 |
| Макс. памет | 64 GB |
| M.2 слотове | 2 |
| SATA портове | 4 |
| PCIe x16 слотове | 1 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E |
| Скорост на LAN | 2.5 Gbps |
| USB-C портове | 1 |
| RGB подсветка | Да |
Какво има в кутията
- Дънна платка GIGABYTE B650M GAMING WIFI6E
- Ръководство за потребителя
- DVD с драйвери
- 2x SATA кабел
- Заден панел (I/O Shield)
- Wi-Fi антена
Запишете се за нашият Бюлетин
Запиши се за нашия онлайн бюлетин и научи първи за промоционални и нови продукти.








